יום שני, 15 באוגוסט 2011

המלצה על תוכנה- Dropbox


פעם בכמה שנים אני נחשף לטכנולוגיה חדשה שגורמת לי להעריץ את האדמה שעלייה יושבת החברה שהמציאה את אותו מוצר וטכנולוגיה מתקדמת.
לפני 13 שנה נחשפתי לאתר חדש ואנונימי בשם גוגל, מה שהימם אותי באתר היה המסך הלבן לגמרי ובתוכו שורה אחת בלבד. הנחתי שמאחוריי השורה הזאת מסתתר משהו מיוחד וזאת בניגוד לאתרי החיפוש הרלבנטיים באותה תקופה שהיו מלאי צבע ולינקים (כמו יאהו, אלטה ויסטה, ווב קרולר)
למה אני מספר את זה? לא מזמן נחשפתי לאתר של חברה בשם דרופבוקס http://www.dropbox.com  ואחריי שהתקנתי את התוכנה שלהם על גביי המחשב שלי הרגשתי את אותה תחושה שהייתה לי אז עם גוגל.

אז מה זה דרופבוקס?
שירות חינמי שמאפשר לך לערוך, לאחסן ולגבות כל קובץ שתחפוץ ושיהיה זמין בשבילך מכל מקום בעולם האינטרנט.
שלב הראשון בדרך לאושר הוא להתקין את התוכנה שלהם על המחשב שלך, ההתקנה מתקינה ספרייה מיוחדת של דרופבוקס ושדרכה תנהל את כל הפעילות שלך בתוכנה-


מעכשיו כל מה שתשים בתוך הספרייה או תמחק מהספרייה יסתנכרן אוטומטית.
בתוך הספרייה עצמה אתה יכול נהל קבצים וספריות כאוות נפשך והכל יישמר ויסוכרן באותה היררכיה.


אחריי שהתקנת את התוכנה ופרסת את הקבצים שלך ווידאת שקיבלת את סימן ה-וי הירוק שמודיע לך שהסינכרון לשרתי הענן הושלמו בהצלחה, שלב הבא אתה מעוניין לראות את הקבצים במקומות אחרים מלבד אותה ספרייה ראשית.
עכשיו נתקין את האפליקציה על גביי המכשיר הסלולרי שלך- https://www.dropbox.com/anywhere (כיום נתמכים אנדרואיד, אייפון, אייפד ובלקברי). בסופה של התקנה תוכל לראות את אותם הקבצים מהמחשב שלך על גביי הסלולרי שלך.
במידה ואין  עלייך את הסלולרי שלך ולא את המחשב שלך תמיד תוכל להתחבר לאתר האינטרנט של דרופבוקס ולראות את הקבצים שלך ולהשתמש בהם-לסיכומו של עניין- דרופבוקס נותנת לנו מענה לבעיית זמינות קבצים שהייתה קיימת אצל כל אחד מאיתנו: אין צורך יותר בלגבות או לצרוב קבצים לדיסק, לדיסק און קי, להארד דיסק נייד. אין צורך לשלוח לעצמך אימיילים עם קבצים לגיבוי. אין צורך להשתמש בשרתי FTP  ואין צורך לזכור מה גיבית ומה לא, מתי ואיפה. הכל נמצא במקום אחד וזמין מיידית ובקלות ונוחות.

כפי שראיתם דרופבוקס הינה מאד פשוטה וזמינה לכל אחד עם ידע בסיסי במחשבים ואינטרנט.
אני אשמח לקבל תגובות, שאלות ובקשות לפירוט על פיצ'רים ספציפיים בתוך התוכנה

2 comments:

הורדתי את התוכנה וכרגע משתמש בה. תודה על העצה.

בהצלחה. אני בטוח שתהנה ממנה כמוני.

הוסף רשומת תגובה

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More