יום שלישי, 4 בפברואר 2014

כיצד למצוא אייפון שנגנב

כיצד למצוא אייפון שנגנב

מדריך קצר שיילמד אתכם מה לעשות במידה והמכשיר הסלולרי נגנב.


כאשר המכשיר נעלם או נגנב, עלייך להגן על המידע והאפליקציות שבתוך המכשיר כדי שאף אחד אחר לא יוכל להשתמש בהם, למשל לשלוח מיילים בשמך, לפרסם סטטוס בפייסבוק או יותר נורא לשנות את הסיסמאות שלך.
הצעדים הקריטיים הראשונים שעלייך לעשות הם:

1.      לשנות סיסמא באפליקציות חשובות:
a.       לשנות את הסיסמא שלך בגימייל- על מנת לשנות את הסיסמא בגימייל עלייך להיכנס לחשבון שלך (מכל מחשב) בלינק הבא- https://accounts.google.com/EditPasswd
שינוי הסיסמא בגימייל תגן למעשה על כל השימושים השונים שלנו בגוגל (פיקאסה, יומן, אדסנס ועוד) ותמנע מהגנב לשחזר את הסיסמאות שלך מכל אתר אחר.

b.      לשנות את הסיסמא בפייסבוק-  על מנת לשנות את הסיסמא שלך בפייסבוק, עלייך להיכנס לחשבון (מכל מחשב) בלינק הבא- https://www.facebook.com/recover/initiate
שינוי הסיסמא בפייסבוק תגן עלייך מפני שימוש לא נעים תוך כדי התחזות אלייך.

c.       במידה ויש לך עוד חשבונות שקריטיים לך, תשנה גם להם, הנה עוד כמה (הלינק בתוך השם): טוויטר, פייפל, דרופבוקס, לינקדאין, כמו כן בהוטמייל, יאהו וכל אפליקציה חשובה אחרת.

אחרי ששמרנו על הסיסמאות החשובות והגנו על המידע שלנו הגיע הזמן לאתר את המכשיר. חברת אפל חשבה על הבעיה הזו ומצאה פתרון מאד פשוט ואלגנטי.

2.      לאתר את הטלפון:
a.       כנס לאתר של אפל, איי-קלאוד- https://www.icloud.com/#find
הכנס את המייל והסיסמא שמשמשים אותך באייפון.


b.      מיד אחריי הלוג-אין האתר יבצע איתור של הטלפון שלך ויסמן לך בעיגול ירוק את מיקומו.
c.       לחץ על העיגול הירוק כדי לראות את הפרטים של המכשיר.d.      במידה והמכשיר קרוב אלייך, לחץ על כפתור 'Play Sound'. המכשיר יתחיל להשמיע צפצוף שיעזור לך לזהות את מיקומו. שים לב, גם אם המכשיר נמצא במצב השתק הוא יצפצף.

e.      במידה ועדיין לא מצאת אותו או שהמיקום של המכשיר חשוד בעינייך אתה יכול ללחוץ על כפתור'Lost Mode'   אשר ייספר לך על המסלול של המכשיר בשעות האחרונות והתקדמות הנוכחית שלו ובמקביל יחסום גישה למכשיר אלא רק בעזרת סיסמא מיוחדת אותה תספק. המכשיר ישאיר בנוסף הודעה למי שיימצא את המכשיר ובו אפשרות לחייג לבעלי המכשיר.f.        במידה ואתה משוכנע מעל לכל ספק שהמכשיר נגנב, אתה יכול ללחוץ על כפתור 'Erase iPhone'. שים לב- זוהי פעולה שמוחקת ומאפסת את המכשיר. עשה את הפעולה הזו באחריות ורק כמוצא אחרון.


מה הלאה?
אם מצאת את המכשיר, חשוב לוודא שלא נעשו עליו פעולות כלשהן כמו שליחת מיילים בשמך או סטטוסים בפייסבוק,
וגם חשוב לעדכן סיסמאות קריטיות (במיוחד בגימייל).
הדבר הבא שכדאי לעשות הוא להגן על הגימייל שלך בעזרת סיסמא מיוחדת דו-צעדית (2 step verification)-
למי שלא מכיר, ברגע שהפעלת את הסיסמא המיוחדת, לא ניתן יותר להתחבר לגימייל שלך ללא הקלדת קוד מיוחד אשר נשלח לסלולרי שלך.

שיהיה בהצלחה ואל תשכחו לשמור על המכשיר.

0 comments:

הוסף רשומת תגובה

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More